getting started

Jak założyć konto Swoofee?

Aby zarejestrować darmowe konto Swoofee:

 • Kliknij na przycisk Zarejestruj się za darmo na stronie.

 • Podaj swój adres e-mail i utwórz hasło.

 • Wyślemy Ci kod weryfikacyjny. Wpisz ten kod... i to wszystko!

Masz już konto Swoofee i możesz przystąpić do wprowadzania danych swojej firmy oraz konta Stripe.

Jakich informacji potrzebuję, aby zacząć?

Podczas tworzenia konta Swoofee będziesz potrzebował:

 • Adres e-mail i hasło
 • Nazwa i adres twojej firmy

Stripe będzie wymagał również:

 • Nazwisko, adres oraz data urodzenia dyrektora firmy
 • Nazwa firmy, adres i dane konta bankowego firmy

Dlaczego potrzebuję konta Stripe?

Swoofee używa Stripe do przetwarzania płatności kartą. Po dokonaniu transakcji przy użyciu Swoofee, wszystkie istotne dane są przekazywane Stripe'owi, który obsługuje płatność i przekazuje ją na Twój rachunek. Po rozliczeniu płatności, Stripe dokona przelewu środków z twojego konta w Stripe na wskazany przez ciebie rachunek bankowy firmy.

Co to takiego Stripe?

Stripe jest firmą technologiczną z siedzibą w San Francisco, w Kalifornii, oraz z siedzibą w Dublinie, Londynie, Paryżu i Singapurze. Jej oprogramowanie pozwala osobom fizycznym i firmom na dokonywanie i otrzymywanie płatności przez Internet. Stripe zapewnia techniczną infrastrukturę, zapobiegającą oszustwom, a także infrastrukturę bankową niezbędną do obsługi systemów płatności online.

Nie mam konta Stripe, czy to jest problem?

Konto Stripe jest wymagane do użycia Swoofee. Podczas ustawiania twoich danych w Swoofee przekierujemy cię do Stripe, aby otworzyć konto Stripe - Połączy się ono z Swoofee automatycznie.

Mam już konto Stripe

Jeśli masz już konto Stripe, możesz podłączyć to konto do Swoofee, jeśli chcesz. W Swoofee zostaniesz poproszony o utworzenie nowego konta Stripe lub podłączenie istniejącego konta, w tym przypadku zostaniesz poproszony o podanie danych logowania do Stripe.

Jak używać kodu Swoofee QR

Kod Swoofee QR może być umieszczony na:

 • Na fakturach
 • Papierze firmowym
 • Twojej stronie internetowej... twoja wyobraźnia jest granicą!

Możesz również zamówić specjalnie wykonane karty Swoofee z twoim unikalnym kodem QR. Klient skanuje kod QR swoim smartfonem, otwierając twoją stronę z płatnościami, dzięki czemu klient może Ci zapłacić. Swoofee może również wygenerować dodatkowe unikalne kody QR dla każdej jednorazowej płatności.

Co to jest Swoofee Go?

Swoofee Go to karta zawierająca unikalny biznesowy kod Swoofee QR.

Jest to nowoczesna alternatywa dla przestarzałych maszyn i czytników kart i praktycznie niezniszczalna. Skanowanie tego kodu QR za pomocą smartfona otwiera twoją stronę z płatnościami. Klient może wpisać kwotę, którą chce zapłacić, dane swojej karty kredytowej/debetowej i kliknąć zapłać. Płatność zostanie wtedy dokonana i pojawi się w portalu Swoofee.

Co to jest NFC?

Karty Swoofee Go również zawierają znacznik NFC. Klient posiadający telefon z systemem Android nie musi skanować kodu QR - wystarczy dotknąć kartą do telefonu, aby uruchomić ekran z płatnościami!

Jak zamówić Swoofee Go?

Możesz zamówić Swoofee Go z poziomu swojego konta Swoofee. W sekcji Ustawienia, przejdź do Swoofee Go i zamów personalizowaną kartę. Obecnie nie ma żadnych dodatkowych opłat za tę usługę.

Dla kogo jest Swoofee?

Architektów krajobrazu, Budowlańców, Dermatologów, Dietetyków, Doradców personalnych, Edukacji szkolnej oraz szkoleń, Elektryków, Firm dostawczych, Florystów, Fotografów Hydraulików, Instruktorów nauki jazdy, Kominiarzy, Konsultantów, Kosmetologów, Krawcowych, Księgowych, Malarzy i dekoratorów wnętrz, Masażystów, Mechaników, Monterów okien, Nauczycieli muzyki, Organizacji charytatywnych, Organizacji sportowych, Organizatorów imprez, Pensjonatów, Projektantów graficznych, Przedstawicieli handlowych  Psychologów, Rzemieślników, Siłowni, Sprzątaczy, Stolarzy, Stomatologów, Taksówkarzy Tłumaczy, Trenerów, Twórców stron internetowych, Usług konserwacyjnych, Usług domowych, Weterynarzy, Żłobków, i wielu, wielu innych. Innymi słowy, Swoofee jest dla każdego!

costs

Ile kosztuje Swoofee?

Swoofee pobiera tylko opłatę transakcyjną. Opłaty rozpoczynają się od 1,6% plus 20p plus VAT, jeśli dotyczy. Sprawdź cennik na naszej stronie internetowej, by dowiedzieć się więcej o cenach w twoim kraju.

Jak pobierane są opłaty Swoofee?

Po przetworzeniu płatności, Stripe odlicza odpowiednią opłatę od transakcji, zanim pozostała należność zostanie przelana na twoje konto bankowe.

Czy są dodatkowe opłaty za używanie Stripe?

Nie, nie ma żadnych ukrytych kosztów. Opłata pobierana przez Swoofee obejmuje opłatę za korzystanie ze Stripe.

Czy otrzymam fakturę VAT za pobrane opłaty?

Tak, otrzymasz. W Swoofee jest zakładka z fakturami. Znajduje się tam miesięczna faktura za pobrane opłaty Swoofee i ewentualnie zastosowany podatek VAT. Znajduje się tam również miesięczny raport z transakcji Stripe, w którym wyszczególnione są opłaty za Stripe oraz ewentualny naliczony podatek VAT.

payments

Czy klient może uwierzytelnić płatności dla mnie za pomocą Swoofee?

Tak, Swoofee ma wbudowane uwierzytelnienie SCA w swojej aplikacji. Jeśli uwierzytelnienie jest wymagane przez bank klienta, Swoofee przeprowadzi klienta przez cały proces podczas dokonywania płatności.

Co oznacza "card is present"?

Płatności dokonywane za pomocą zapisanych kart, podczas gdy klient jest nieobecny, mogą kwalifikować się jako transakcje inicjowane przez akceptanta. Płatności te technicznie nie są objęte zakresem SCA.

W praktyce oznaczanie płatności jako "card not present" będzie podobne do żądania odstępstwa. I tak jak w przypadku każdego innego wyjątku, to do banku będzie należała decyzja, czy do przeprowadzenia transakcji wymagane jest uwierzytelnienie.

Co to jest Silne Uwierzytelnienie Klienta?

Począwszy od 14 września 2019 r., przepisy PSD2 wymagają Silnego Uwierzytelniania Klienta (SCA) dla wielu płatności online dokonywanych przez europejskich klientów, aby pomóc w ograniczeniu nadużyć.

Aby upewnić się, że transakcja nie zostanie odrzucona, SCA wymaga od klientów stosowania co najmniej dwóch z trzech następujących elementów:

WIEDZA (np. hasło lub PIN)

POSIADANIE (np. telefon, token)

CECHY KLIENTA (np. odcisk palca lub rozpoznawanie twarzy)

Metody płatności takie jak Apple Pay lub Google Pay już wspierają przepływy płatności z wbudowaną funkcją uwierzytelniania (biometrycznego lub hasłem).

Skąd mam wiedzieć, czy klient zapłacił?

Kliknij na zakładkę Lista płatności, a wyświetli się opis, kwota i data dla wszystkich płatności. Sukces pojawi się obok płatności, która została pomyślnie zrealizowana.

Dodatkowo, klient otrzyma automatycznie rachunek za pomyślnie dokonaną płatność.

Co to jest płatność oczekująca?

Po utworzeniu żądania zapłaty, które możesz przesłać za pomocą Mail, SMS lub WhatsApp, pojawi się ono na Liście płatności jako **Oczekujące **, do czasu aż klient dokona zapłaty. Po dokonaniu zapłaty status zostanie zaktualizowany z **Oczekująca ** na Sukces. .

Jaka jest różnica między Listą płatności a Listą transakcji?

Lista płatności to lista udanych i oczekujących płatności, które zostały aktywowane przez Swoofee.

Lista transakcji to pulpit Stripe, który pokazuje płatności otrzymane i na twoim koncie Stripe. Wyszczególnia ona płatności brutto i netto (netto po odliczeniu opłat i podatku VAT). Wyświetlana jest również data transakcji oraz data przelewu środków na twój rachunek bankowy:

 • W Tranzycie- Wyświetla listę otrzymanych płatności na etapie przetwarzania kart kredytowych/debetowych.
 • Zapłacone - Wyświetla listę płatności, które zostały już zakończone na etapie przetwarzania karty kredytowej/debetowej i zostały przekazane na twoje konto bankowe.

Rachunek dla klienta

Kiedy klient dokona zapłaty za pomocą własnego urządzenia (telefon komórkowy, tablet, komputer), automatycznie pojawi się rachunek.

W przeciwnym razie należy wybrać zakładkę Lista płatności i kliknąć na płatność danego klienta. Spowoduje to otwarcie oryginalnego rachunku. Użyj przycisku udostępnij na rachunku aby wysłać do klienta kopię rachunku za pomocą SMS, e-mail lub WhatsApp.

Jak mogę dokonać zwrotu pieniędzy?

Kliknij na zakładkę Lista płatności. Przejdź do zakończonej powodzeniem płatności na liście, którą chcesz zwrócić. Kliknij na ikonę po lewej stronie wybranej płatności. Wybierz ikonę zwrotu pieniędzy, a następnie potwierdź kwotę zwrotu.